گوگل بر اساس شخصیت شما لباس طراحی می کند

گوگل با طراحی یک API جدید که قصد دارد آن را تا سال آینده بصورت یک اپلیکیشن ارزه کند، می‌تواند بر اساس فعالیت‌های روزانه کاربر برای آن یک لباس خاص طراحی کند.

این ایده در ظاهر جذاب به نظر می‌رسد اما احتمالا آن چیزی که شما انتظارش را دارید نخواهد بود. در حالت کلی شما می‌توانید سبک زندگی خود را به روشی خاص و منحصر بفرد در قالب خطوطی روی لباستان نمایش دهید.

از این پس گوگل می تواند برای شما لباس هم طراحی کند!

گوگل برای طراحی این اپلیکیشن با شرکت سوئدی خرده فروشی لباس H&M همکاری کرده است.
این اپلیکیشن از API کاربردی به نام Snapshot گوگل استفاده می‌کند تا فعالیت‌های روزانه مالک یک گوشی هوشمند را شناسایی کرده و آنها را ثبت کند.
این اپلیکیشن مواردی هم چون محلی که کاربر اغلب در آنجا غذا می‌خورد یا اینکه کاربر بعد از کار برای دیدن دوستانش اغلب به کجا می‌رود را مد نظر قرار می‌دهد.
این برنامه هم چنین می‌تواند زمانی که کاربر در محیط بیرونی حضور دارد، شرایط آّب و هوایی را نیز در نظر بگیرد.
حدود یک هفته پس از ثبت این داده‌ها، این اپلیکیشن اطلاعات خود را در قالب یک الگوریتم خاص ارسال می کند. کاربر می‌تواند نتیجه نهایی را در قالب یک لباس خاص درون اپلیکیشن مشاهده کند.
ظاهرا این لباس محل‌هایی که در طول هفته به آنها می‌روید را مانند خطوط یک نقشه به شما نشان می‌دهد. شما می‌تواند استایل خاصی از این لباس طراحی شده را انتخاب کنید، برای مثال زمانی که می‌خواهید لباس را سر کار، برای مهمانی‌های خودمانی یا قرارهای ملاقات یا رویدادهای رسمی بپوشید.
گوگل
به گفته گوگل جنس و اندازه لباس نیز مبتنی بر اطلاعات جمع آوری شده از کاربر انتخاب می‌شود.
برای مثال اگر داده‌ها نشان دهند که هوا ابری خواهد بود، جنس لباس نیز متناسب با این آب و هوا انتخاب می‌شود. حتی با استفاده از داده‌های شخصی، این اپلیکیشن می‌تواند برای لباس طراحی شده کمربند یا دستبند انتخاب کند. کاربر در نهایت می‌تواند این لباس اختصاصی را از طریق همین اپلیکیشن سفارش دهد.
گوگل در پست اختصاصی اش راجع به این API در وبلاگش می نویسد که در حال حاضر این پروژه با همکاری Ivy Revel پیش می رود و بزودی احتمالا همکاری های بیشتری با سایر فشن دیزاینر های روز خواهد داشت.

شما هم می توانید برای این اپلیکیشن نام نویسی کنید که تا ۱ سال آینده که اماده عرضه خواهد شد در صدر لیست استفاده کنندگان باشید.

نویسنده مطلب: حسین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *