پروژه ساخت مقر رویایی اپل

بر اساس گزارش رویترز، محل کار جدید پرسنل شرکت اپل با نهایت دقت به جزییات در حال ساخت است. بیش از ۲۰۰۰ نفر از مهندسین و کارگران در حال کار بر روی این پروژه هستند تا بتوانند به موقع آن را آماده سازند.

پروژه ساخت مقر جدید کمپانی اپل قرار بود اواخر سال ۲۰۱۵ به پایان برسد. اما از آنجا که طراحان و مهندسان این شرکت وسواس و دقت زیادی روی جزئیات دارند، ساخت آن همچنان به طول انجامیده است. منابع نزدیک به اپل می‌گویند که مهندسان و طراحان به مانند یک دیوایس جدید روی طراحی این بنا وسواس به خرج می‌دهند طوری که اغلب کارگرانی که مشغول به کار هستند، از این میزان دقت در طراحی و سختگیری‌های زمان ساخت تعجب کرده‌اند. به عنوان مثال، از آنجا که نمای این ساختمان از شیشه ساخته شده است، هیچ‌گونه دریچه یا لوله‌ای از نمای بیرونی نباید مشخص باشد. برای چوب‌هایی که در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفته، یک دفترچه راهنمای ۳۰ صفحه‌ای وجود دارد.

یکی از نگرانی‌های تیم سازنده، درهای این ساختمان بود. چرا که اپل از آنها درخواست کرده بود که درهای این بنا باید فوق‌العاده تخت و فاقد هرگونه ناهمواری باشد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه مارس، عملیات ساخت مقر جدید اپل به پایان برسد. فیلم زیر درصد پیشرفت کار این مقر را در ماه فوریه نشان می‌دهد که چه بخش‌هایی از آن تکمیل شده است.

 

 

نویسنده مطلب: حسین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *