جنبه های منفی کار کردن در گوگل چیست؟

«هرچیزی که بخواهید به شما داده می‌شود، ولی به هزینۀ چیزهایی که در نهایت برای شما اهمیت دارند».

 

جو کانلا، مدیر ارشد حسابداری سابق:

«سرانجام می‌بینید که قسمت عمدۀ عمر خود را غذای گوگل خورده‌اید، با همکاران گوگل بوده‌اید، لباس‌های گوگل را پوشیده‌اید، با اصطلاحات گوگلی صحبت کرده‌اید، ایمیل‌های گوگل را از طریق تلفن‌های گوگل ارسال کرده‌اید، و سرانجام حتی نمی‌دانید که مستقل بودن از این G چه حس‌وحالی دارد؛ هر گوشه از زندگی شما این فکر را تقویت می‌کند که باید کاملاً دیوانه باشید که بخواهید هرجای دیگری جز گوگل باشید».

«غالب کارمندان گوگل به این پدیده «گوگلی لوس بیچاره یا بوهو» می‌گویند. در واقع هر چیز که بخواهید در اختیار شما قرار می‌گیرد ولی به هزینۀ از دست دادن چیزهایی که درمی‌یابید فقط همان‌ها مهم بوده‌اند».

صادق بودن با همکارانتان دشوار است

 

مسلماً منظورمان این اشخاص بخصوص نیست!

ولد پاتریشِو، مهندس سابق نرم‌افزار: «صحبت کردن راجع‌به هر موضوعی واقعاً دشوار است، مگر اینکه با دوست خود صحبت کنید… بحث‌های عینی خیلی کم اتفاق می‌افتند زیرا همه اینجا مرزهای خاص خود را دارند و علاقه‌ای به شنیدن عقاید سایر افراد ندارند، مگر اینکه آن افرد خدایان مهمی باشند».

اگر بگویید که چندان نیز فوق‌العاده نیست، کسی شما را باور نخواهد کرد.

کیتی لِوینسون، مهندس سابق نرم‌افزار و زیرساخت:

دیگران خود را مجاز می‌دانند که از شما علت ترک یا ادامۀ کار در گوگل را بپرسند و اصرار دارند که همه چیز باید در آنجا کامل و بی‌نقص باشد. در واقع آنها نمی‌خواهند چیزی جز اشتیاق کامل برای شانس ورود به گوگل و ماندن در آنجا از شما بشنوند. اگر شما آنجا را ترک کرده باشید یا از چیزی جز اشتیاق و خوشی حرف بزنید، از مادرتان گرفته تا رانندۀ تاکسی و خلاصه همه از شما خواهند خواست تا علت عدم اشتیاقتان برای کار در گوگل را توضیح دهید.

آنها می‌توانند بهترین افراد را استخدام کنند؛ لذا تمامی اشخاص بیش از حد واجد شرایط لازم هستند.

ناشناس:

«دانشجویانی از ده کالج برتر دنیا در آنجا هستند که کار آنها ارائۀ پشتیبانی فنی برای محصولات تبلیغاتی گوگل و یا برداشتن محتوای نامناسب از یوتیوب یا نوشتن کدهای پایه برای تست‌های A/B و یا رنگ دکمه در یک سایت است».

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *